En kötü yaptığı şey kendini pazarlamak olan Start Up!

İ İşini iyi yapan Start Up’ların çoğu için büyümenin önündeki engel kendini iyi pazarlayamamasıdır. Girişimcilik etkinliklerinde falan bu konuda tecrübeli kişilerden bir şeyler dinleyebilir ya da profesyonel ajanslardan destek alabilirsiniz; ama bazılarının kafası “Step by Step Guide for Dummies” modelinde daha iyi basacaktır.

Ben de onlardan biriyim. İşe ABC’den başlamaya, adım adım örneklerle metodları öğrenmeye bayılırım. Yani beni tutorial’ın önüne bırak 4 yaşındaki çocuğun çizgi filmi izlediği gibi keyifle paralize olayım.

Sen de böyle şeyleri seviyorsan Google‘dan bize bir Primer geldi. Primer çok keyifli bir uygulama. Yeni nesil material design prensiplerince tasarlanmış ve anime edilmiş. Küçük işletmeler için adım adım kendini pazarlama yöntemlerini anlatıyor. içinde 3 konu var:

  • Content Marketing
  • PR
  • Search Marketing

Evet aynen öyle, screen shot’ta gördüğün kadar! Bu 3 konuda 4’er tane 5 dakikalık keyifli ders alıyorsun. Başka da bir şey yok.

Gelelim uygulamayı bu kadar heyecanla bahsedecek kadar ilginç kılan şeye… Ben bir dijital iletişi profesyoneli olarak bile basit metodolojisinden etkilenmişken, bu uygulamanın vereceği ilhamla 
Sana, ister bir küçük işletme sahibi ol, ister beyaz yakalı bir pazarlamacı ol, istersen de bir mühendis ol kendini pazarlamak için büyük bir adım vaad ediyorum.

E artık indirirsin:

Primer’ın Sitesi